Kompetens och engagemang som ger resultat

Kontakt

Örebrokontoret

Bettorpsgatan 12 C
703 69 Örebro

Tel 019-18 38 50
Fax 019-31 21 25

4048

Peter Lindbladh

Auktoriserad revisor
Tel 019-18 38 57
Mobil 070-697 79 99
E-post peter.lindbladh@lr-revision.se

4049

Ulf Ludvigsson

Auktoriserad redovisningskonsult
Tel 019-18 38 54
Mobil 070-231 99 59
E-post ulf.ludvigsson@lr-revision.se

4050

Thomas Allard

Auktoriserad revisor
Tel 019-18 38 53
Mobil 073-545 33 79
E-post thomas.allard@lr-revision.se

Sara Yttermalm

Administratör
Tel 019-18 38 51
E-post sara.yttermalm@lr-revision.se

4621

Ann-Charlotte Larsson

Löneadministratör/Redovisningskonsult
Tel 019-18 38 50
Mobil 0738-19 14 02
E-post ann-charlotte.larsson@lr-revision.se

6423

Jens Forneng

Auktoriserad revisor
Tel 019-183859
Mobil 070-996 48 11
E-post jens.forneng@lr-revision.se

eva

Eva Edström

Auktoriserad redovisningskonsult
Tel 019-183852
Mobil 0705-320745
E-post eva.edstrom@lr-revision.se

robban2

Robert Larsson

Redovisningskonsult
Tel 019-18 38 58
Mobil 0735-96 47 17
E-post robert.larsson@lr-revision.se

elin

Elin Viitanen

Revisorsassistent
Tel 019-765 23 22
E-post elin.viitanen@lr-revision.se

Louise Hagberg

Redovisningskonsult
Tel: 019-765 23 21
Mobil: 0735-40 99 18
E-post louise.hagberg@lr-revision.se

 

Sandra Duvdahl

Redovisningskonsult
Tel: 019-10 38 52
Epost: sandra.duvdahl@lr-revision.se

Malin Kling

Revisorsassistent
Tel: 019-18 38 54
E-post malin.kling@lr-revision.se

Vingåkerkontoret

Hantverksgatan 11
643 30 Vingåker

Tel 0151-13600
Fax 0151-14030

 

6424

Jonas Lotterberg

Auktoriserad revisor
Tel 0151-136 09
Mobil 070-594 35 91
E-post jonas.lotterberg@lr-revision.se

linda_web

Linda Söderling

Kontorschef
Tel 0151-136 30
Mobil 070-334 55 40
E-post linda.soderling@lr-revision.se

4612

Erika Nikolai

Auktoriserad redovisningskonsult
Tel 0151-136 34
Mobil 073-028 69 89
E-post erika.nikolai@lr-revision.se

5373

Jens Forneng

Auktoriserad revisor
Tel 0151-136 00
Mobil 070-996 48 11
E-post jens.forneng@lr-revision.se

tomas_webb

Tomas Schörling

Redovisningskonsult
Tel 0151-136 32
Mobil 0706-22 18 88
E-post tomas.schorling@lr-revision.se

Berivan Tak

Revisorsassistent/Redovisningskonsult
Tel 0151-65 19 30
E-post berivan.tak@lr-revision.se

åsa2

Åsa Lindström

Redovisningskonsult
Direktnr 0150-36 55 07
Mobilnr 072-189 32 60
E-post asa.lindstrom@lr-redovisning.se

Birgitta Larsson

Administratör
Direktnr 0151-136 31
E-post birgitta.larsson@lr-revision.se

Greta Hedlund

Redovisningskonsult
Direktnr 0151-136 03
E-post greta.hedlund@lr-revision.se

Samarbetspartner

Vi samarbetar med jurist Lena Koss, från LK Juridiska Byrå AB, för att möta våra kunders behov av juridisk rådgivning.

Lena-Koss-samarbetsjurist-LK-Juridiska-byrå

Lena Koss

Jurist

Mobil 070-190 57 09
E-post lena.koss@lkjuridiskabyra.se

Jurist som jobbar med familje-, avtals- och bolagsjuridisk rådgivning mm.

 
Nya regler om redovisning av pågående arbete
Läs mer här!

 

Vill du jobba hos oss?

Läs mer här!

 

Viktigt under året

Viktiga datum 2018

Viktiga datum 2018

Belopp och procent 2018

Belopp och procent 2018

Föreslagna nya regler för beskattning av delägare i fåmansföretag

Läs mer här

Aktuellt

FARs Allmänna villkor om rådgiviningstjänster

Läs mer här

FARs Allmänna villkor om revision av svenska företag och organisationer

Läs mer här

Skatteförändringar vid årsskiftet

läs mer i Nyhetsbrev nr 3-4 2017

Nya regler om penningtvätt och finansering av terrorism

Läs mer i Nyhetsbrev nr 2 2017

Anställdas utlägg i form av kvitton

Läs mer i Nyhetsbrev för banker nr 1 2017

Moms – se upp så att kvittot innehåller alla uppgifter

Läs mer i Nyhetsbrev nr 1 2017

Förändringar i redovisningsregler och ny revisionsberättelse

Läs vårt Nyhetsbrev Banker

Läs om skatteförslagen i budgetpropositionen, solcellsanläggningar i lantbruk och mycket mer.

Läs mer i Nyhetsbrevet från oktober

Utökat RUT-avdrag, ändrade skatter och momser mm– hur påverkas Du?

Läs mer i vårt senaste Nyhetsbrev juni!

Hur påverkas företagen av nyheter i boksluten och de nya revisionsreglerna?

Läs vårt Nyhetsbrev Banker nr 1

Stor höjning av skatt på drivmedel, hur man definierar en arbetsplats och regler för dricks mm.

Mycket nyttigt att ta del av i vårt senaste Nyhetsbrev, nr 4!

Ändring av årsredovisningslagen inför 2016 och info om hur revisionsberättelsen påverkas av nya ställningstaganden

Vårt Nyhetsbrev Banker nr 2 2015 hjälper dig reda ut vad som gäller

Skatter och personalliggare i byggverksamhet – få koll på nyligen framlagda budgetpropositionens innehåll

Läs vårt Nyhetsbrev nr 3 2015

Skillnader mellan K2 och K3?

Läs mer i vårt Nyhetsbrev Banker nr 1 2015

Fokus på vårpropositionen och deklarationen

Läs vårt Nyhetsbrev nr 1 2015